آزمون دولینگو

آموزشگاه زبان ela

آزمون دولینگو چیست؟

آزمون زبان انگلیسی دولینگو، یک آزمون آنلاین استاندارد برای زبان آموزانی است که می‌خواهند مهارت زبان انگلیسی خود را بسنجند. این آزمون تسلط شما را در بخش های مختلف زبان انگلیسی ارزیابی می‌کند. بسیاری از داوطلبان، امتحان دولینگو را ترجیح می‌دهند چرا که ارزان تر و کاربردی تر از دیگر آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی است. آزمون دولینگو به عنوان یک مدرک زبان انگلیسی در بیش از 4000  مرکز آموزشی در سراسر دنیا مورد قبول است. نتیجه این آزمون آنلاین با آزمون‌های بین المللی آیلتس و تافل برابری می‌کند.

آزمون دولینگو

 

چه کسانی می‌توانند در آزمون دولینگو شرکت کنند؟

آزمون زبان دولینگو برای همه رده های سنی مناسب است. البته باید در نظر داشته باشید کسانی که زیر 13 سال هستند باید اجازه پدر یا مادر را داشته باشند. داوطلبان برای شرکت در این آزمون نیازی به فرستادن مدارک آکادمیک ندارند. بسیار مهم است که قبل از شرکت در آزمون Duolingo اول اطمینان حاصل کنید که دانشگاه مدنظرتان، آزمون دولینگو را به عنوان مدرک مهارتی زبان انگلیسی قبول می‌کنند یا خیر. در این راستا، شما میتوانید با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر، مدارک زبان انگلیسی مورد تایید و حداقل نمره قبولی در دانشگاه مد نظر خود را بیابید.

به عنوان مثال این بخش از صفحه اپلای وب سایت دانشگاه ucla  می باشد که درباره نمره آزمون دولینگو اینطور نوشته شده است:

“We look for a competitive score above 100 (with sub-scores above 22) on the TOEFL, 7 or above on the IELTS, or a 120 or higher on the Duolingo English Test (DET).”

دانشجویان بین المللی (دانشجویان خارج از کشور)، برای پذیرش لیسانس، یکی از مدارک تافل، آیلتس و یا دولینگو با نمرات ذکر شده را نیاز خواهند داشت.

متن زیر نمونه دیگری از مدارک مورد تایید دانشگاه کونکوردیا در کانادا است:

TOEFL iBT:

 • Score 90 or higher, with a minimum combined score of 34 for speaking and writing.

IELTS:

 • Score of 7 or higher, no component score under 5.5

DET – Duolingo English Test:

 • DET score of 120 and above with no sub score under 90

CAE – Cambridge C1 Advanced / CPE – Cambridge C2 Proficiency:

 • C1 Advanced and C2 Proficiency: min. score 190 with no part under 165

PTE Academic – Pearson English Language Test:

 • Minimum overall PTE academic score of 61 with a minimum of 46 in speaking and writing

همانطور که مشاهده می کنید، مدرک زبان دولینگو در دانشگاه های مختلف در کنار سایر مدارک معتبر زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس جا دارد.

اعتبار مدرک دولینگو

مدرک دولینگو یکی از ارزشمندترین و به‌روزترین شواهد مهارت‌های زبانی فرد است. این اپلیکیشن آموزش زبان با روش‌های تعاملی و بازی‌های تعاملی، مهارت‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن را به‌طور جامع ارتقا می‌دهد. مدرک دولینگو نشان‌دهنده تسلط فرد بر زبان مورد نظر به طریقه‌ای مشوق‌کننده و موثر است. این مدرک، در محیط‌های تحصیلی، حرفه‌ای و مسافرتی ارزش ثابتی دارد و افراد را برای مواجهه با چالش‌های زبانی مختلف در جهان مدرن آماده می‌سازد.

ساختار آزمون انگلیسی دولینگو:

این آزمون شامل چهار بخش است:

 1. Reading
 2. Listening
 3. Writing
 4. Speaking

اگر به نتیجه بهتری نیاز داشتید، می‌توانید دو بار در ماه در آزمون دولینگو شرکت کنید. آزمون شما توسط چند ممتحن و سیستم نمره‌دهی خودکار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. از آنجایی که آزمون  به صورت آنلاین انجام می‌شود، نمی‌توانیم یک ساختار ثابت برای آن در نظر بگیریم، اما می‌توانیم ساختاری، شبیه به ساختار زیر در نظر بگیریم که در نمونه آزمون دولینگو هم لحاظ می‌گردد:

مدت زمان

بخش آزمون

3 دقیقه

Read and complete

1 دقیقه

Read and select

1 دقیقه

Listen and select

1 دقیقه

Listen and type

20 ثانیه

Read aloud

1 دقیقه

Write about the photo

30 ثانیه تا 1 دقیقه

Speak about the photo

5 دقیقه

Read and write

30 ثانیه تا 1 دقیقه

Read and speak

30 ثانیه تا 1 دقیقه

Listen and speak

این را هم در نظر داشته باشید که هر یک از بخش ها ممکن است چندین بار تکرار شود. بسته به سرعت پاسخ گویی شما و تعداد پاسخ های شما، سوالات بعدی سخت تر یا آسانتر می گردند تا سطح زبانی شما دقیقا مشخص شود.

 

نمره آزمون دولینگو:

آزمون انگلیسی دولینگو از 10 تا 160 نمره گذاری می‌شود. در جدول زیر نمره دهی این آزمون و سطح تسلط به زبان انگلیسی نشان داده می‌شود:

سطح مهارت

CEFR

نمره آزمون دولینگو

سطح پایه

A1/ A2

10-55

سطح متوسط

B1

60-85

سطح متوسط

B2

90-115

سطح پیشرفته

C1/ C2

125-160

 

تبدیل نمره دولینگو به آیلتس

برای مقایسه و تبدیل نمره دولینگو به آیلتس می توانید از جدول زیر استفاده کنید. این جدول به شما در معادل سازی نمره دولینگو با آیلتس کمک می کند.

نمره آزمون آیلتس

نمره آزمون دولینگو

8.5-9

160

8

150-159

7.5

140-149

7

130-139

6.5

120-129

6

105-119

5.5

95-104

5

80-94

4.5

65-79

0-4

10-64

امتحان زبان دولینگو

شما می‌توانید در آزمون دولینگو در هر زمان و هر مکانی که می‌خواهید شرکت کنید. در این آزمون نیازی ندارید تا در محل خاصی حضور پیدا کنید. با داشتن کامپیوتر و اینترنت به راحتی می‌توانید در خانه آزمون بدهید. البته در نظر داشته باشید که آزمون دولینگو محدودیت و قوانین سخت گیرانه‌ی خاص خودش را هم دارد. بنابراین، با انتخاب بهترین مرکز برگزاری آزمون دولینگو، شما میتوانید با خیالی آسوده تر در آن شرکت نمایید.

آکادمی زبان های خارجی ELA، اولین مرکز رسمی برگزاری آزمون دولینگو می باشد که با بیش از چهار سال فعالیت در این حوزه توانسته داوطلبان بسیاری را به نمره مورد نظرشان برساند.

ثبت نام آزمون دولینگو

برای ثبت نام آزمون دولینگو کار پیچیده ای ندارید. در ابتدا نیاز به ساخت حساب کاربری در سایت دولینگو دارید و سپس با توجه به نوع آزمون (تک آزمون، دو آزمون و یا آزمون با پاسخ دهی سریع) می توانید پرداخت را انجام داده و آزمون را رزرو کنید. پس از رزرو آزمون 21 روز زمان برای شرکت در آزمون دولینگو برای شما در نظر گرفته خواهد شد. آکادمی زبان های خارجی ELA در این قسمت هم می تواند از صفر تا صد ثبت نام آزمون دوینگو را برای شما انجام دهد.

ثبت نام آزمون دولینگو

 

آمادگی آزمون دولینگو

جهت آمادگی برای آزمون دولینگو بهتر است که در شبیه ساز آزمون دولینگو شرکت کنید تا با ساختار کلی آزمون آشنا شوید. شما می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید در آزمون تمرینی دولینگو شرکت کنید، همچنین این آزمون تمرینی نمره‌ی تقریبی و گزارشی از سطح شما ارایه خواهد داد.

شما به براحتی می‌توانید در وبسایت دولینگو به آزمون دولینگو آزمایشی دسترسی پیدا کنید. اما در صورتی که نیاز به آموزش دولینگو دارید، می توانید از اساتید با تجربه ما در آکادمی زبان های خارجی ELA استفاده کنید. بررسی تکنیک ها، آشنایی با قسمت های مختلف آزمون دولینگو و بالا بردن سطح دانش و توانایی تست زنی در آزمون دولینگو قسمتی از کلاس دولینگو است.در کلاس های آموزش آزمون دولینگو ما منابع آزمون دولینگو را به شما معرفی می کنیم، نمونه سوال آزمون دولینگو را با شما تمرین می کنیم و هر آنچه که به شما در یک آزمون موفق کمک می کند را در اختیار شما قرار می دهیم.

الزامات آزمون دولینگو:

در اینجا لیستی از موارد لازم که برای امتحان دولینگو باید آنها را تهیه کنید را ملاحظه خواهید کرد:

 1. پاسپورت
 2. اتاق ساکت با روشنایی مناسب
 3. کامپیوتر با یک دوربین که روبه روی صورت قرار می‌گیرد، یک بلندگو و میکرفون. استفاده از هدفون و ایرپاد مجاز نمی باشد.
 4. داشتن اینترنت پرسرعت و مرورگری که مورد تایید سایت دولینگو است.
 5. دانلود نرم افزار آزمون دولینگو

قوانین آزمون دولینگو:

 1. برای این آزمون حتما باید در اتاق تنها باشید.
 2. صورت و گوش‌های شما باید کاملا مشخص و بدون پوشش باشد.
 3. مجاز به استفاده‌ی هیچ نوع هدفون و ایرپاد نیستید.
 4. هیچ نوع وسیله‌ی خارجی مانند گوشی موبایل، دفتر و کتاب مجاز نمی‌باشد.
 5. نباید در زمان امتحان با کسی صحبت کنید.
 6. هرگونه صدا در محیط ممکن است به باطل شدن آزمون منجر شود.
 7. داشتن خودکار، مداد و کاغذ مجاز نمی‌باشد.
 8. در طول آزمون نمی‌توانید به چیزی غیر از صفحه نمایش کامپیوتر نگاه کنید.
 9. تنها زمانی می‌توانید پنجره آزمون را ببندید که آزمون به پایان رسیده باشد.
 10. اجازه ی استفاده از هیچ نوع نرم افزار چک گرامر و دیکته را ندارید.

دریافت نتایج آزمون دولینگو:

دریافت نتایج آزمون انگلیسی دولینگو خیلی راحت و سریع است. شما میتوانید نتیجه آزمون دولینگوی خود را ظرف 48 ساعت دریافت کنید. نمره‌ی شما هم برایتان ایمیل می‌شود و هم روی وبسایت دولینگو قرار میگیرد و از آنجا هم به راحتی می‌توانید نمره‌تان را برای دانشگاه و یا موسسه مدنظرتان بفرستید.