آزمون KET

آموزشگاه زبان ela

 

آزمون KET چیست؟

آزمون KET بیانگر توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی در شرایط ساده می‌باشد. سطح این آزمون در مقیاس CEFR معادل A2=Pre-Intermediate است.

فرمت آزمون KET به هر دو صورتی کاغذی و کامپیوتری موجود می‌باشد که در ایران فرمت کاغذی آن در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته می‌شود. زمان مورد نیاز برای کل آزمون در حدود ۱۲۰ دقیقه است و مدرک آن تا پایان عمر معتبر می‌باشد.

 

نتایج:

برای شفاف سازی بهتر از توانایی‌های شما به هر چهار مهارت شما شامل گوش دادن (Listening)، خواندن (Reading)، نگارش (Writing) و صحبت کردن (Speaking) به طور جداگانه نمره داده می‌شود.

نمره کلی شما نیز با مقیاس CEFR هم اعلام می‌شود که بیانگر توانایی کلی شما می‌باشد. نمرات شما حداکثر تا ۶ هفته پس از آزمون اعلام خواهد شد و سریع‌ترین راه برای دسترسی به نمرات از طریق وب سایت رسمی دانشگاه کمبریج می‌باشد. لازم به ذکر است که در صورتی که شما در این آزمون نمره ۱۰۰ تا ۱۱۹ را کسب نمایید به شما مدرک KET تعلق نخواهد گرفت.

ارزش و اعتبار مدرک KET

مدرک KET یا Key English Test، یکی از معتبرترین آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج ارائه می‌شود. این آزمون، به افراد امکان می‌دهد تا مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی خود را در سطح مبتدی و متوسط ارزیابی کنند. با کسب مدرک KET، فرد توانایی ارتباط در موقعیت‌های روزمره و کاربردی را به زبان انگلیسی به دست می‌آورد. این مدرک، یک قدم مهم برای افرادی است که می‌خواهند زبان انگلیسی را فرا بگیرند و در زمینه‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار و مسافرت پیشرفت کنند.

ساختار آزمون KET به شکل زیر می‌باشد:

قسمت آزمون محتوا درصد نمره از نمره کل
خواندن و نگارش
Reading&Writing-70minute
9بخش - 56 سوال 50%
گوش دادن(Listening)
30دقیقه با احتساب 8 دقیقه زمان
برای انتقال جواب ها به پاسخنامه
5بخش - 25 سوال 25%
صحبت کردن(Speaking)
8 تا 10 دقیقه برای 2 داوطلب
2 بخش 25%

نمره های دریافتی شما در آزمون KET به شرح زیر خواهد بود:

نمره شما در آزمون درجه مقیاس CEFR
140-150 قبول(با توانایی بسیار بالا) B1
133-139 قبول(با شایستگی کافی) A2
120-132 قبول A2
100-119 سطح ابتدایی A1