آزمون CAE چیست؟

مدرک آزمون CAE از جمله مدارک سطح بالای (C1=Advanced) دانشگاه کمبریج می‌باشد که نشان دهنده توانایی‌های عمیق و مهارت‌های بالای شما در به‌کارگیری زبان انگلیسی است.

این سطح از توانایی شما دقیقا همان چیزی است که همه دانشگاه‌ها و شرکت‌ها به دنبال آن هستند. بیش از ۸۰۰۰ موسسه، دانشگاه و شرکت این مدرک را به عنوان سطح بالایی از زبان می‌پذیرند.

فرمت آزمون به هر دو صورتی کاغذی و کامپیوتری موجود می‌باشد که در ایران فرمت کاغذی آن در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زمان مورد نیاز برای کل آزمون در حدود ۲۴۰ دقیقه است و مدرک آن تا پایان عمر معتبر می‌باشد.

نتایج:

برای شفاف‌سازی بهتر از توانایی‌های شما، به هر چهار مهارت شما شامل گوش دادن (Listening)، خواندن (Reading)، به‌کارگیری زبان انگلیسی (Use of English)، نگارش (Writing) و صحبت کردن (Speaking) به طور جداگانه نمره داده می‌شود. نمره کلی شما نیز با مقیاس CEFR هم اعلام می‌شود که بیانگر توانایی کلی شما می‌باشد.

نمرات شما حداکثر تا ۶ هفته پس از آزمون اعلام خواهد شد و سریع‌ترین راه برای دسترسی به نمرات از طریق وب سایت رسمی دانشگاه کمبریج می‌باشد. لازم به ذکر است که در صورتی که شما در این آزمون نمره ۱۴۲ تا ۱۵۹ را کسب نمایید به شما مدرک CAE تعلق نخواهد گرفت.

آکادمی زبان ELA نماینده oxford، برگزارکننده دوره‌های آمادگی آزمون‌های کمبریج KET , PET , FCE , CPE , EPT  در تهران می‌باشد

ساختار آزمون CAE به شکل زیر می باشد:

قسمت های مختلف آزمون زبان CAE

نمره های دریافتی شما در آزمون CAE به شرح زیر خواهد بود:

آزمون CAE

نمودار نمره شما در مقیاس CEFR: